Yüzen videolar isimli yeni özellik test aşamasında.

Facebook yeni bir özelliğin test aşamasına başlamış bulunmakta. Floating Video adı verilen özellik sayesinde kullanıcılar o an izledikleri bir videoyu ekranını herhangi bir yerine taşıyarak  haber kaynağında gezinti yapmaya devam edebilecekler.

 

yüzen

Video izlenen pencerede yer alan ve tam ekran butonunu yanına yerleştirilmiş olan floating video butonuna tıklayarak o an izlemiş olduğunuz videonun penceresini hareketli hale getirebilmek mümkün. Bunun ardından haber kaynağını istediğiniz şekilde gezebiliyorsunuz.

Facebook’un sadece web versiyonu için test aşamasında olan bu özelliğin mobil sürüme entegre olup olmayacağı hakkında bir bilgiye rastlanılmış değil. Özellik test aşamasında olduğu için henüz tüm kullanıcılar bu özellikler karşılaşmamış olabilirler fakat facebook kullanımı esnasında bu özellik bizim karşımıza çıktı ve gayet güzel çalıştığını söyleyebiliriz.

 

 

 

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin