Söylenen iddialar doğru ise YouTube video playlaşım platformunun önemli orandaki kısmını oluşturan bu videolar silinecek !

2005 yılında hayatımıza giren YouTube’un  Müzik Televizyon 360 derece videolar ve daha fazlasını sunacağını hiç düşünmemiştik.New York Post kaynaklı yapılan habere göre YouTube’da bulunan müzik videolarının çoğu tehlikede.

New York Post diğer kaynaklar kadar güvenilir olmasa da yapılan haberle birlikte yapım şirketlerinin yeteri kadar kazanamamaları sebebiyle müzik videolarını YouTube üzerinden çekecekleri anlatılıyor.Müzik yapımcıları aslında müziklerin YouTube üzerinden dinlenmesine pek sıcak bakmıyorlar.Spotify ve Google gibi müzik servislerine sahip firmalar ise ücretli üyelik sisteminin arkasında duruyorlar.

Google’ın Play Music’le bağlantılı çalışan YouTube Music Key servisi ise video kliplerde bulunan reklamları ücret kaşılığında kaldırıyor.Ancak anlaşılacağı üzere bu miktarlar da kazanç şirketlerine yeterli gelmiyor.Umuyoruz kısa süre için bu sorun çözülür ve YouTube üzerinden Video Klip izlemeye devam edebiliriz.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin