3 yıl boyunca yasaklı olan Youtube sonunda bu yasaklı günlerden kurtuldu.

2012 yılında Müslümanların Masumiyeti adlı bir filmin yayınlanması sebebiyle Youtube’a Pakistan sınırları içerisinde yasak getirilmişti. O günden günümüze kadar Pakistan’da youtube yasaklıydı. Geçen 3 yılın ardından youtube şu an Pakistan için yasaklı değil.

Pakistan Bilgi Teknolojileri ve Telekon Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamaya göre Youtube yasağı ülkenin sınırları içerisinde kaldırıldı ve kullanıcılara Youtube’a erişim izni verildi. Tedbiri elden bırakmayan bakanlık, hazırlamış olduğu filtreden geçirilmiş bir Youtube sürümünü vatandaşların kullanımına sundu. Yani Youtube’u orjinal haliyle kullanabilmek Pakistan için hala mümkün değil.

Eylül 2012 tarihinde Youtube üzerinden yayınlanan Müslümanların Masumiyeti isimli film Pakistan genelinde büyük tepkilere yol açmış, ülke genelinde birçok protesto düzenlenmişti. Bunun sonucu olarak Youtube Pakistan’da yasaklanmıştı. Bugüne kadar ülkemizde dahil olmak üzere Kuzey Kore, Çin ve İran’da da Youtube yasakları devreye konulmuştu. Youtube’un yasaklı olduğu bazı ülkeler günümüzde hala mevcut.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin