Apple’ın son model telefonu iPhone 6 çıkmadan önce de sıkça söylenen iddialar şimdi yine gündemde !

Artık neredeyse şehir efsanesine dönüşen likit metal telefonlar için sık sık söylentiler ortaya atılsa da ,iPhone 6’da kullanılacak denilse de herhangi bir canlı örneğini görmüş durumda değiliz.Apple geçtiğimiz günlerde yaptığı bir haber ile  likit metali tekrar gündeme getirdi.

Teknoloji devi Liquidmetal Technologies Inc. ile yaptığı anlaşma kapsamında  likit metal kullanım hakkını elinde tutuyordu.Hatta şirket ilk defa likit metali iPhone 3G SIM kart çıkarma aparatında kullanmıştı.

Apple geçmiş yıllarda yapılan anlaşmayı önümüzdeki yılın şubat ayına kadar uzattı.Bu adım ile de şirketin likit metali cihazlarında kullanacağı sonucuna varılıyor.

Bu yıl içinde kullanıcılara sunulacak olan iPhone’da 7000 serisi alimünyumu kullanacağını biliyoruz.Ancak bir sonraki nesil iPhone modellerinde likit metal kullanılabilir.Likit yapıya sahip metal alaşımlar hafif sağlam ve esnek olmaları ile tanınıyor.Bu teknolojinin mobil cihazlarda kullanılması kullanıcıları memnun edebilir.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin