Mobil cihazlarda hali hazırda kullanılan yeni nesil dokunmatik teknoloji ürünleri yakın zamanda bilgisayarlara da geliyor !

Teknoloji devi LG FULL HD görüntü kapasitesine sahip dokunmatik ekranların kalınlık oranını azlatmak için yeni bir teknoloji üzerinde büyük çalışmalar sürdürüyor.

LG Display, su sıralarda popüler olan, dokunmatik ekran panelini LCD panelin içerisine entegre edecek olan Advanced In-Cell Touch (AIT) teknolojisi üzerinde çalışıyor.Bu teknoloji ile birlikte dokunmatik sensör içeren paneller LCD panellerinin içerisine entegre edilecek.Bu sayede daha hafif ve daha kaliteli ekranlar ile karşılaşacağız.

Yeni nesil teknolojiye sahip ekranlar  15.5 inç Full HD görüntü paneline kıyasla 1mm (yüzde 25) daha ince ve 200 gram (yüzde 35) daha hafif değerlere sahip olacak.Aynı zamanda geliştirici fimra olan LG bu teknoloji ile daha parlak ve daha kaliteli bir ekrana sahip olacaklarını belirtti.Yüksek hassaslık yeteneğine sahip olacak ekranlar Advanced In-Cell Touch (AIT) teknolojisinin dizüstü ekranlardaki ilk örnekleri olacak.Tüm bunlara ek olarak aynı teknolojinin LG G4 modelinde kullanıldığını da hatırlatalım.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin