Samsung Unpacked etkinliğinde Galaxy Note 5’i ve Galaxy S6 Edge+’in yanında farklı bir ürünü daha tanıttı !

Samsung Unpacked etkinliğinde yeni cihazları olan Galaxy Note 5’i ve Galaxy S6 Edge+’ın yanında isteğe bağlı klavye aksesuarını da tanıttı.Yeni modeller çıkmadan önce de sızıntılarını duyduğumuz fiziksel klavye telefonlara alt kısımdan kolay bir şekilde takılabiliyor.

1

Telefonu kullanırken klavyeye ihtiyacınız yoksa aksesuarı kolayca telefonun arka kısmına yerleştirebiliyorsunuz.Uzun bir mesaj veya e-posta yazacağınız zaman da kolay bir şekilde fiziksel klavyenizi arka kısımdan ön kısma çekebiliyorsunuz.

2

Klavyenin alt kısmında Android işletim sisteminde bulunan gezinti tuşları da yer alıyor.Bunun yanı sıra fiziksel klavyeyi taktığınız anca ekran klavyenize göre yeniden boyutlanıyor bu şekilde fiziksel klavyeniz ekran görüntünüzü engellememiş oluyor.

Ürün Nasıl Çalışıyor ?

Samsung bu yeni ürünüyle yazılımsal klavyeden hoşlanmayan kullanıcıları hedeflemeyi planlıyor.Blackberyy’den daha büyük yapılmış tuşları ile oldukça kolay kullanım sağlayan fiziksel klavyeyi tırnaklarınız yerine parmak uçlarınızla da kullanabiliyorsunuz.

3

Samsung’un bu ürünü iPhone için üretilen Typo 2 gibi Bluetooth bağlantısı kullanmıyor.Bluetooth yerine arka kapakta konumlanan güç filmlerini kullanan klavye şarj problemini de bu şekilde ortadan kaldırıyor.Klavyenin dezavantajlarından birisi ise batarya bulundurmadığı için arka aydınlatmaya sahip olmaması.Gün boyu klavye kullanmayacak kullanıcılar için büyük bir sorun teşkil etmeyen bu durum sürekli kullanıcılar için büyük sorun oluşturabilir.

4

Klavye takılıyken bir başka sorun ise Note 5 ile birlikte gelen gömülü parmak izini kullanamayacak olmamız.Klavye aksesuarı ana ekran butonunu kapattığı için ilk olarak ekran kilidini açmanız daha sonra fiziksel klavyeyi kullanmanız gerekecek.

Yeni ürün Blackberry’de olduğu gibi  trackpad veya trackball bulundurmuyor bu yüzden imleci farklı bir noktaya taşımak için dokunmatik paneli kullanmanız gerekiyor

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin