Geçen gün internete sızan ve LG tarafından üretilecek olan yeni Nexus modelinin bir diğer kardeşi de yolda !

Son zamanlarda yapılan söylentilere şöyle bir bakıldığında LG ve Huawei’nin yeni Nexus modelini üretme çabasında olduklarını biliyoruz.Güçlü kaynaklardan gelen yeni haberlere göre telefonlar hakkında teknik özellikleri de yavaş yavaş alıyoruz.

Sızıntı haberlerinin güvenilir ve ana kaynağı olan Evan Blass (@evleaks) Huawei tarafından üretilecek olan yeni Nexus modeli ile ilgili bir kaç detaylı bilgi paylaşımında bulundu.Sızıntı haberlerin merkezinde ise Google’ın yeni Nexus Phablet modelinin gerçek bir amiral gemi olacağı yatıyor.

Yeni nesil Nexus modelinin teknik özelliklerine bakacak olursak  QHD (2560x1440px) çözünürlüğe sahip 5.7 ” boyutundaki ekran ile karşılaşacağız.Metal gövde tasarımına sahip olacak olan yeni model parmak izi sensörü ile kullanıcılara sunulacak.Tüm bunların yanında işlemci olarak Qualcomm’un Snapdragon 820 modelinin kullanılması planlanıyor.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin