Kullanıcıların merakla ve gizem ile beklediği ve Galaxy S6 Mini diye umdukları telefonun altından ilginç bir model çıktı !

Geride bıraktığımız Haziran ayında GFXBench testinde ortaya çıkan SM-G9198 model numaralı telefon bu hafta  Çin Sertifikasyon Kurumu TENAA tarafından resmi olarak onay aldı.

Gelen haberler yeni modelin her ne kadar Galaxy S6 Mini olacağını söylesede kullanıcılara sunulacak olan model kapaklı ve Android işletim sistemine sahip bir telefon olacak.

Yeni model Kapaklı telefon 1280 x 768 px çözünürlük sunan 3.91″ Super AMOLED ekran ile gelecek.Ayrıca 64 Bit desteğine sahip  1.8 GHz hızında Snapdragon 808 işlemciye sahip olacak olan model Samsung’un ilk Snapdragon 808’li telefonu olacak.

16 GB depolama alanı ve 2 GB Bellek sunacak olan yeni model microSD kart desteği ile depolama alanını 128 GB’a kadar çıkartacak.

Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemi ile kullanıcılara sunulacak olan model 4G LTE teknolojisine sahip olacak.16 MP arka 5 MP ön kameraya sahip olacak olan yeni model kalın bir tasarıma sahip.

191 gramlık ağırlığı ile günümüz telefonlarından biraz daha ağır olan model kapalı konumdayken  119.7 x 66.6 x 16.7 mm ebatlara sahip.Ağır ve metal tasarıma sahip olması kullanıcılar tarafından biraz dezavantaj olarak görülebilir.

Ürünün çıkış tarihi hakkında ise net bir bilgi bulunmuyor ancak bu hafta içerisinde TENAA onayı alınmışsa yakın zamanda Çin pazarında yeni model ile karşılaşabiliriz.Ülkemizde gelip gelmeyeceğini ise ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin