Google’ın popüler servisinde bulunan hata şarkı koleksiyonunuzu bir anda yok edebilir !

Güncel popüler servislerden biri olan Google Play Music All Access‘te bulunan bir sorun , microSD kart üzerinde depolanmış müziklerin silinmesine sebep olabiliyor.Ancak tüm bu büyük hataya rağmen servis ülkemizde kullanıma sunulmadığından endişelenmeye gerek yok.

Android Police’nin açıkladığı rapora göre önbellekte depolanan şarkıların telefonun restart edildikten sonra yada Micro SD kart çıkarıldıktan sonra silinmesine neden oluyor.Şu an için sorun sadece ücretli hesaplardan indirilen şarkılar için geçerli.Sorun ortaya çıktıktan sonra bir Google yetkilisi açıklamada bulundu.Şarkıların kopyalanmaması ve başka cihazlara taşınmaması için bu sorunun yaşandığını belirten yetkili sorun hakkında daha fazla açıklamada bulunmadı.

Google Play Music All Access kullanıcılarının sorun yaşamaması için şarkılarını Micro SD kart yerine dahili depolama alanına yüklemeleri ve mümkünse telefonlarını yeniden başlatmamaları gerekiyor.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin