640x360xhacked-xbox-b-_640x360.jpg.pagespeed.ic.hoRJLYbWnLy46nHN8QjX

 

 

Tam da Noel kutlamaları yapılırken, 25 Aralık gecesi Xbox ve Playstation Network hackerlerin saldırısına uğradı. PSN, Twitter sayfasında bazı kullanıcıların siteye erişimde zorluk çekebileceklerini ilan etti. Xbox cephesinde ise siteye giriş sayfası hiç çalışmıyor.

Bugün PSN ve Xbox üzerinden işlemler yapmak istiyorsanız sizin için zor bir gün olacak. Her iki konsol devinin internet hesapları hacklendi ve bazı kullanıcı bilgileri ele geçirildi.

Kendilerine Lizard Squad adını veren bir grup hacker, her iki servise de saldırı düzenlediklerini, konuyla ilgili attıkları tweet’lerin 10 bin kere Retweet edilmemesi halinde saldırıya devam edeceklerini açıkladı. Elbette bu açıklamayı Twitter üzerinden yaptılar.

Saldırının sebebi olarak, “Noel ruhunun öldüğünü” ileri süren grup bu iddialarından ne anlatmak istediklerini açıklamadılar. Saldırıyla ilgili genel kanı ise her iki web sitesinin, özellikle Noel’i bahane ederek pahalı bazı servisleri yayına almış olmaları ve bazı servisleri de tamamen kaldırmaları.  Microsoft şu anda sorunla ilgili yoğun bir çalışma içinde. Teknikerler çok kısa zamanda servisi tekrar ayağa kaldırabileceğini ifade etti.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin