Japonya gibi büyük bir ülkede oyun konsollarının kullanımının da fazla olduğunu söyleyebiliriz.Ancak dünya genelinde adını duyulmuş oyun konsolu Xbox için işler biraz farklı.

Oldukça başarılı geçen E3’ün ardından Xbox için yeni dönemi başlatan Microsoft cihazı geliştirmek için elinden geleni yapacak.Dünya geneli satışlarının iyi olduğunu söyleyebildiğimiz Xbox One oyun konsolu için Japonya’da durum biraz farklı.Media Create’in yayınladığı rapora göre Haziran ayının 8-14 haftası içinde sadece 100 adet Xbox One satılmış.

2015062316520455288

Yaklaşık 9 ay önce kullanıcıları ile buluşan yeni bir oyun konsolunun 120 milyon nüfusa sahip bir ülkede bu kadar az satış rakamına sahip olması hiç de hoş değil.Aynı durum daha önce de yaşanmıştı bu sebeple Xbox’ın bir önceki Japonya lideri işinden ayrılmak zorunda kalmıştı.

Diğer büyük oyun konsolu üreticisi olan Sony ise Japonya’da olan rekabeti eline almış gibi duruyor.Microsoft’un tüm bu çabaları meyvesini verecek mi ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin