Windows 10’u kolay bir şekilde rezerve ettiniz ancak onunla tanışmak bile istemiyorsanız bu isteği iptal edebilirsiniz.

Windows 10 için hazırlanan rezerve sistemi oldukça kullanışlı.Windows 10’u önceden rezerve eden kullanıcılar işletim sistemi yayınlandığında otomatik olarak yükleme imkanlarında sahip olacaklar ancak fikrinizi değiştirdiyseniz ne yapacaksınız ?

Mevcut işletim sisteminizi Windows 10’a güncellememek için yeterli birçok nedeniniz olabilir.Sabit diskinizde yeterli alan olmayabilir.Yada Windows’un yeni fonksiyonel işlevlerini beğenmemiş olabilirsiniz.Sebebiniz her ne olursa olsun rezerve işlemini iptal etmeniz çok kolay.

Rezervasyonun iptali için ilk olarak görev çubuğunuzda bulunan  “Windows 10’u Alın” yazılımı simgesine tıklayın.Açılan pencereden sol üstte bulunan menüye tıklayarak “Onayı Görüntüleyin” seçeneğine giriş yapın.on olarak “Rezervasyonu iptal et” bağlantısına gidin ve işlemi onaylayın.

Tüm işlemler bu kadar.Yaptığınız rezerve iptali sonucunda Windows 10 yayınlandığında güncellemeniz için bir bildirim almayacaksınız.Eğer tekrar fikir değişikliğinde bulunursanız yine rezervasyon yapabilirsiniz.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin