Windows 10 yeni kablosuz özellikleri ile sizleri şaşırtmaya devam edecek !

Windows 10 Ağ bağlantıları kategorisinde DSL ve Wi-Fi için bir dizi yenilik ile bizlewifire sunuluyor.Windows 10 ile gelen bu yeni işlev sayesinde görev çubuğunda bulunan ağ bağlantısı simgesine tıklandığında o anda bağlı olunan ağ ile ilgili hızlı verilere ulaşabilirsiniz.Yeni bağlantı menüsü sayesinde ağ ile ilgili bilgilere rahatlıkla ulaşılabiliyor ve istenilirse bağlantı kesilebiliyor.

Yeni gelen hızlı işlev ekranı ile kısa yoldan uçak moduna geçiş yapabilir,Wi-Fi, Bluetooth ve VPN gibi bağlantıları yapılandırabilirsiniz.

Gelişmiş Wi-Fi Ayarları 

Wi-Fi ayarları için bir dizi yenilik ve geliştirme ile gelen Windows 10 Wi-Fi ayaları ekranında bulunan anahtar simgesi ile hangi ağlara bağlanabileceğinizi ve otomatik bağlantıları kontrol edebiliyorsunuz.Yeni gelen başka bir özellik ise Wi-Fi Sense bu işlev sayesinde şifresi bilinen herkese açık ağlar otomatik olarak tanınıyor ve bağlanılıyor.

Veri Kullanımı

Windows 10 ile gelen bu yeni özellik sayesinde sisteminizde kurulu olan uygulamaların ne kadar veri tükettiğini kolaylıkla görebilirsiniz. “Kullanım detayları” sekmesine girildiğinde ayrıntılı ama kolay okunabilir bir ekran bizi karşılıyor.Bu sayede ağ trafiğinizi hangi uygulamanın tükettiğini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin