Windows 10’a ücretsiz geçiş yapamayanlardansanız ve yeni bir lisans satın almayacaksanız bu araçlar ile sisteminizi ona benzetin !

Windows 7 ve Windows 8.1 işletim sistemlerine lisanslı bir şekilde kullanıyorsanız 29 Temmuz tarihinde Windows 10’u ücretsiz bir şekilde kullanabileceksiniz.Ya bilgisayarınız uyumlu değilse yada geçişe henüz hazır değilseniz ?

Windows 10’un tüm özelliklerini kullanmak istiyorsanız bu konuda size yardımcı olamayacağız ancak mevcut olan sisteminizi Windows 10’a benzetmek için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Komple Değişim(Windows XP ve Üstü)

Bu tip kurulum çeşidi WindowsXLive’ın sunduğu  Windows 10 Transformation Pack ‘i sistem dosyalarının üzerine kuruyor.Etkilenen şey sistem dosyalarınız olduğu için sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı tavsiye ediyoruz.Bu paket ile Windows 10 temaları, duvar kağıtları ve oturum açma ekranları, Windows 10 bildirim sesleri, mouse işaretçileri, iconlar ve fontlarla geliyor. Birden fazla masaüstü, yeni Start menüsü ve işlevsel olarak Cortana’ya benzeyen bir arama motoru da paketin içinde

windowsaraDikkat etmeniz gereken temel nokta ise kurulumun sistem dosyaları ile oynuyor olması.Bu tip işlemler önlem almamanız durumunda büyük sorunlara yol açabilir.Bu tür bir sorun yaşamamak için sisteminiz üzerinde geri yükleme noktası oluşturabilirsiniz.

Daha Güvenli Geçiş (Windows 7 ve 8 )

2015062516293664672Sistem dosyalarını değiştirme fikri her bilgisayar kullanıcısının hoşuna gitmeyebilir.Bunun için sınırlı sayıda yeteneğe sahip  Windows 10 UX Pack‘i test edebilirsiniz.Ne kadar kısıtlı özelliklere sahip desek de bu paket bilgisayarınızın Windows 10’a oldukça benzemesini sağlayacak. UX Pack içerisinde bulundurduğu  Windows 10’un temaları, masaüstü fotoğrafları, oturum açma ekranları ile kullanıcılarını sevindiriyor.. Yeni Başlat menüsü ve Cortana benzeri arama işlevi de, pakette bulunan özellikler arasında.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin