Yeni yapı 10149’dan sızan görüntüler büyük değişiklerin yapıldığını gösteriyor !

Microsoft’un işletim sistemleri departmanı başkanı Gabe Aul Windows 10 işletim sisteminin bilgisayar ve mobil sürümlerinin umut verici olduğunu söylüyor.Peki yeni sızan yapıdaki değişiklikler neler ?

Sızan ekran görüntüleri Windows 10 mobil sürümünde birçok değişiklik yapıldığının göstergesi.Bu değişikliklerin  başında Microsoft’un tarayıcısı olan Spartanın değişerek Edge logosu ile birlikte sunulması geliyor.Yapı 10149’la birlikte Edge tarayıcısındaki adres çubuğu aşağıya taşınmış durumda.Bu değişiklik için geri 1000’in üzerinde geri bildirim toplanmıştı.

Adrest çubuğuna eklenen yeni özellikler sayesinde sekmelere ulaşmayı hızlandıran bir sistem de bulunuyor.Windows 8.1 de bulunan sisteme benzeyen özelliği muhtemelen değiştirebileceğiz.

Diğer özelliklere bakacak olursak mesajlaşma aplikasyonundaki değişen simgeleri örnek olarak gösterebiliriz.”Quick Actions“menüsüne dahil olan Flashlight, Cellular, Note ve Battery Saver butonları, “Volume” menüsündeki değişen yazılar, Battery Saver’ın sunduğu uygulamalara yeni özel seçenekler, mesajlaşma uygulamasında taslak metinler saklayabilme var. Yeni yapının şu ankinden çok daha kararlı ve akıcı çalıştığı da söyletiler arasında.276

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin