Yapılan yeni  bir araştırma ile Windows 10 yeniliklerinin kullanıcı beğenisini ne kadar topladığı görüldü !

Microsoft’un en yeni işletim sistemi olan Windows kullanıcılar tarafından epey sevildi.Sosyal medyada da büyük ölçüde konuşulan yeni işletim sistemi Brandwatch tarafından incelendi ve kullanıcı yorumlarının büyük oranda pozitif olduğu tespit edildi.

23

Sosyal teknoloji şirketi 7000 yazarı izlediğini ve Windows 10’un detaylı analizi için bir odak grubu kurduklarını belirtti.Araştırmadan çıkan sonuç ise Windows 10’un kullanıcılar tarafından çok sevildiği oldu.

Sosyal medya üzerinde inceleme alanı çerçevesinde toplamda 1.2 Milyon kez adını duyduğumuz Windows 10 hızlı çıkışının ardından kullanıcılar tarafından %92 olumlu %8 olumsuz yorum aldı.Bu değerler ile birlikte işletim sistemi yaygılaştıktan sonra elde edilen sonuçlarda olumlu payın biraz daha azalıp %80 civarlarına geldiğini belirten firma bunun Windows 10’a karşı oluşan gizli bir kin olduğunu düşünüyor.

24

Yapılan analiz Windows 10 işlevlerini tek tek değerlendiriyor.İşlevler arasında en sevilenin ise Cortana olduğu görülüyor.Cortana ile konuşma miktarı ise diğer tüm yeniliklerden fazla bir kullanım oranına sahip.Edge ve yeni başlat menüsü ise Cortana’nın hemen arkasından geliyor.

Bu araştırmanın herhangi bir bilimsel niteliği bulunmuyor.Windows 10 işletim sisteminin yayınlanmasından itibaren yaklaşık üç haftalık dönem analizini içeren bu testin daha gelişmiş denemesi yakında farklı firmalar tarafından yapılabilir.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin