Windows 10 işletim sisteminin mobil versiyonu konum bilgisi için artık sizi yormayacak !

Yazılım devi Microsoft Windows 10’un en iyi şekilde kullanıcılara sunulması ve stabil bir yapıya sahip olması için sıkı bir çalışma içerisine girmiş durumda.Son yapılan açıklamaya göre Windows 10 Mobile versiyonunda bulunan konum ayaları ve gizlilik üzerinde yapılan yenilikler açıklandı.

Geliştiricilere odaklanarak hazırlanmış blog gönderisinde Windows 10 Mobile’ın W2015072316191730872indows 8 Mobile’a göre kullanıcı erişim düzeylerini otomatik olarak ayarlayacağı ve kullanıcıların uygulamalara yönelik ayarları bulunduran bir yapılandırma sayfası da sunacağı belirtiliyor.

Yeni özelliğin en büyük yanlarında biri geliştirici ve kullanıcılara çeşitli kolaylıklar sağlaması.Bu kolaylıklardan en önemlisi ise mağazadan indirilen uygulamalar için artık konum bilgisinin sorulmayacağı.

Bu tip bir işlevin Windows Phone üzerinde daha önce bulunması gerektiğini düşünüyorsanız bizimle aynı görüşe sahipsiniz demektir.Yine de bu özellik Windows 10’da karşılaşacak olmamız heyecan verici.

 

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin