Sızıntılar doğru ise Microsoft ,Windows tarihinde bir ilke imza atabilir !

Söylentiler doğru ise teknoloji devi Windows 10 işletim sistemini DVD ve USB gibi farklı medya donanımları şeklinde dağıtacak.Microsoft’un en büyük rakibi olan Apple ise sistem güncellemelerini Resmi web sitesi üzerinden sunacak.

Windows 10 işletim sisteminin USB ile sunulacak olması notebook kullanıcılarını sevindirecek gibi gözüküyor.Son dönemlerde Notebook üreticileri cihazlardan DVD ve CD okuyucuları alan açmak adına kaldırmışlardı.Söylentilere göre gelecek olan Windows 10 USB modülü ile işler çok değişecek.

Windows 10 Kullanıcılar İle Ne Zaman Buluşacak !

Microsoft Windows 10 final sürümünün kullanıcılar ile buluşacağı tarihi 29 Temmuz olarak belirlemişti.Windows 7, 8 veya 8.1 kullanıcılarının, 1 yıl  boyunca ücretsiz bir şekilde Windows 10’a yükseltebileceklerini de hatırlatalım.

Ücretsiz yükseltme imkanına sahip olmayan kullanılar ise  Windows 10 Home ve Windows 10 Pro adındaki iki sürümden birini satın alabilecekler. Home sürümü 119  Pro sürümü ise 199 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak.Winfuture.de’nin yaptığı habere göre Windows 10 USB sürümünün fiyatı ise Dijital indirme ve DVD sürümleri ile aynı olacak.Windows 10 USB tercihinde bulunan kullanıcılar 32 ve 64 bit Windows 10’u kolay bir şekilde yükleme imkanına sahip olacaklar.DVD sürümünde ise Windows 10’un 32 yada 64 bit versiyonuna karar vermeniz gerekecek.

Windows 10 Enterprise, ise bir yıl boyunca ücretsiz dağıtılacak olan Windows 10’un bir parçası olmayacak.Anlatılanlara göre iş kullanıcıları Windows Assurance sayesinde işletim sistemlerini yükseltebilecekler.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin