Ünlü popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp şu sıralar kullanıcılar için büyük bir tehtit oluşturuyor !

WhatsApp geçtiğimiz günlerde kredi kartı hırsızlarının ilgi odağı olmuştu.Şimdilerde ise bu durumun tekrar ettiğini görüyoruz.Peki bu saldırılardan nasıl kurtulacağız ?

Şu anda neredeyse bütün WhatsApp kullanıcılarını hedef alan dolandırıcılıkta WhatsApp üyeliğinizin yenilenmesini gerektiren bir mesaj gönderimi yapılıyor.Gönderilen bu sahte mesaj oldukça iyi kamufle edilmiş şekilde size ulaşıyor.Mesaj içerisinde bulunan Whatsapp.com bağlantıları aslında tıkladığınızda başka bir web adresini yönleniyor.

Bağlantıya tıkladığınızda ise kredi kartı bilgilerinizi girebileceğiniz bir sayfa karşınıza geliyor.Bu sayfa ödeme sonrasında üyeliğinizi yenileyecek gibi bir izlenim verse de tamamen sahtekarlık amacı güdüyor.Bu mesaj kullanıcılara şimdilik İngilizce bir şekilde dağıtılıyor.Yakın zamanda Türkiye’deki kullanıcıların bilgilerini çalmak için Türkçe diline çevrilmesinde bir engel görmüyoruz.Bağlantıda yazanları Türkçeye çevirecek olursak “Dikkat! WhatsApp Messenger üyeliğiniz bitmektedir…”. ifadesi ile karşılaşıyoruz.Bu tür bir mesaj aldığınızda bağlantıya tıklamadan direkt olarak mesajı silmenizde fayda görüyoruz.

Ünlü mesajlaşma servisinin üyelik uzatma duyurusunu mesaj yolu ile yapma niyetinde olmadığını da söyleyelim.Üyeliğiniz ile ilgili bilgileri WhatsApp ayarlarınız altındaki Hesap menüsünden görebilir dilerseniz abonelik uzatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin