WhatsApp mesajlarını karşı tarafın okuduğunuzu görmeden okumanın üç yolunu yazımızda bulabilirsiniz.

WhatsApp üzerinden gönderilen mesajların karşınızdaki kişi tarafından okunduğunu görmek çok işe yarayan bir durum. Fakat bazen öyle durumlarla karşılaşılıyor ki, karşı tarafın size attığı mesajları okumanız gerekiyor fakat cevap verme gerekliliğinden dolayı okuyamıyorsunuz. Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Sizde bizim gibi düşündüğünüze göre size gönderilen WhatsApp mesajlarını karşı tarafa fark ettirmeden nasıl okuruz inceleyelim.

1.WhatsApp ayarlarından okundu onayını kapatmak

Ayarlar > Hesap > Gizlilik konumuna geldiğinizde okundu onaylarını kapatmanız mümkün. Fakat bu durumda sizde kendi mesajlarınızın okunup okunmadığını göremeyeceksiniz. Bu ayarları seçmeniz durumunda sadece gruptan gönderdiğiniz mesajların okunup okunmadığını görebilirsiniz. Eğer 1.seçenek sizi pek sarmadıysa diğerlerine bakabiliriz.

2. WhatsApp Widget Kullanmak

Giriş ekranınıza ekleyeceğiniz bir WhatsApp widgeti sayesinde size gelen mesajları WhatsApp’a girmeden okumanız mümkün ve bu şekilde okuduğunuz mesajların karşı tarafa okundu olarak gözükmeceğini altını çizerek belirtelim. Sırada son seçeneğimiz var.

3. Uçak Modunu kullanın

Whatsapp’tan gelen mesajları okumadan önce uçak modunu açarsanız ve mesajları uçak modunda iken okursanız herhangi bir internet bağlantınız olmayacağı için karşı tarafa mesajların okunduğu bildirimi gidemeyectir. Uçak modundan çıkadan önce WhatsApp uygulamasını kapatırsanız, tekrar açana kadar karşı taraf mesajının siz tarafından okunmadığını düşünecektir.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin