Ana Sayfa İncelemeler Valve, Çıkacak Olan Steam Controller’ı Video İle Tanıttı

Valve, Çıkacak Olan Steam Controller’ı Video İle Tanıttı

1067
0
PAYLAŞ
Valve, Çıkacak Olan Steam Controller’ı Video İle Tanıttı
Bu Yazıyı Oyla

Valve’nin uzun süredir prototip aşamasında olan yeni oyun kumandası tanıtım videosu ile yayınlandı.

2013 yılında Steam Machines ve SteamOS ile birlikte tanılan Steam Controller, yaşadığı ertelemeler ile tanınıyor. 2014 yılı içerisinde piyasaya sürülmesini beklediğimiz oyun kumandası, 2015 yılını yarıladığımız halde halen piyasada yok. Resmi olarak Kasım 2015’e ertelenen oyun kumandası gündemde tutmak için yeni bir tanıtım videosu yayınladı.

2013 yılında tanıtıldığı halde değişikliğe uğrayan Steam Controller, aradan geçen aylarda tanıdığımız oyun kumandalarına benzetilmiş durumda. Tabii Steam Controller’ı diğer oyun kumandalarından ayıran tek bir özellik dokunmatik panaller.

Valve’nin yayınladığı tanıtım videosunda, oyun kumandasıyla oynanması imkansız olan Cities Skylines gibi oyunların Steam Controller ile rahat ve akıcı bir şekilde oynandığını görüyoruz.
Çoğu oyunda oyuncular, klavye tuşlarını düzenlediği gibi Steam Controller tuşlarını da rahatlıkla düzenleyebilecek. Yok ben tuşları düzenlemeyle uğraşamam diyorsanız Steam topluluğundan önceden ayarlanmış konsol ayarlarını indirip kurabilirsiniz.

Ayrıca 16 Ekim tarihinde sınırlı sayıda olan Steam Controller siparişlerinin sahiplerine gönderiledeğini de belirtti. Bu da resmi çıkış tarihinden bir kaç ay önce sipariş veripte sınırlı sayıdaki kumandayı alma şansı yakalayan oyuncular oyun kumandasının keyfini çıkaracağı anlamına geliyor.