Uzaydaki Astronotlar ile konuşmak ister miydiniz bunun için alternatif bir yolunuz var !

Amatör telsizcilik ile ilgilenen ve büyük merak duyan Adrian Lane, Uluslararası Uzay İstasyonu (UUİ) üzerinde bulunan Astronotlar ile iletişim kurmayı başardı.

52 yaşındaki Lane Telegraph’a yaptığı röportajda Amerikan UUİ içerisinde bulunan mürettebatın sürpriz bir şekilde çağrıya yanıt verdiğini ve yaklaşık 50 saniye boyunca kesintisiz konuştuklarını belirtti.

Uluslararası Uzay İstasyonu (International Space Station) ise bu adıma olumlu bir şekilde yaklaşarak amatör telsizcilere kullandıkları frekansları web sitesinden açıkladı.Telsiz meraklılarının kendileri ile iletişime geçmelerini isteyen ISS amatörlerin bu şekilde Astronotlar ile iletişim kurabileceğini söyledi.

Eğer siz de Astronotlar il iletişim kurmak istiyorsanız ihtiyacınız olan şey iki metrelik bir radyo kulesi ve bol vakit.Şanslı bir amatör telsizciyseniz bir Uluslararası Uzay İstasyonu mürettebat üyesi ile iletişim kurabilirsiniz…

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin