Satın alması hiç de kolay olmayan telefon Ubuntu işletim sistemi ile kullanıcılara sunuluyor !

Çindeki geliştiriclere  Mayıs ayından bu yana sunulan model şimdi de Avrupa’da satışa sunuluyor.334 doalr etiket fiyatına sahip MX4Ubuntu Edition” ‘un orta seviye özelliklerine  sahip olduğunu söyleyelim.

Meizu tarafından üretilen modeli satın almak için ilk olarak bir davet bulmanız gerekmekte.Canonical ve Meizu, günlük satılacak olan telefon adedini belirtmediği için Meizu web sitesine girerek beklemekten başka çareniz yok !

Telefon 5,36 ” boyutundaki ekranı 8  çekirdekli MediaTek 6595 işlemcisi 2GB belleği ile kullanıcılara sunulacak.Gücünün 3.100mAh kapasitesindeki bataryadan alacak olan model  arkda 20,7MP boyutunda , ön yüzünde ise  5MP boyutunda bir kamera lensine sahip.

Açıklanan özelliklere göre orta seviyedeki telefon kullanıcılarına hitap edecek olan model Ubuntu Edge‘in biraz daha arkasında kalmış durumda.İçinde bulunan yazılım ise  iOS 8 ve Android Lollipop gibi rakiplerine göre eski olan model bu konuda biraz zorluk çekecek gibi gözüküyor.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin