Uzay gemisini andıran tasarımıyla dikkat çeken Turing Phone ayrıca çok güçlü bir telefon.

Turing Robotics tarafından tasarlanan bu cep telefonu modeli dıştan bakıldığında bir uzay gemisini andırıyor. Görünüşüyle dikkatleri üzerinde toplayan modelin asıl özelliği ise bugüne kadar  üretilmiş tüm telefonlardan daha sağlam bir yapıya sahip olması.

Turing Phone sağlamlığını ise yapımında kullanılan ve teknoloji harikası olan Liquidmorphium isimli maddeye borçlu.

Günümüzde sağlam olan tüm araç gereçlerin yapımında kullanılan maddelerden ötürü kaba görüntüye sahip olmaları hepimizin alıştığı ve göz önünde bulundurduğu bir durum. Fakat bu telefon modeli bu ön yargıyı yıkmak için biçilmiş kaftan. Turing Phone sağlam olduğu gibi bir o kadar da şık bir cep telefonu. Özellikleri bakacak olursak; Snapdragon 801 işlemci, 5.5 inç Full HD ekran, önce 8 arkada 13 megapiksellik kameralar, 3 GB Ram gibi özelliklerle karşılaşıyoruz. Ayrıca depolama ünitesi olarak 16 GB, 64 GB ve 128 GB olarak iç seçenekten birini seçebiliyoruz.

Turing Phone modelinin dikkat çeken en önemli özelliklerinden biri ise üstün güvenlik düzeyi ile korunuyor olması. Android 5.1 işletim sistemine sahip olan Turing Phone, 31 Temmuz’da 610 dolar karşılığında ön siparişe çıkıyor. Siparişe çıkan modelin 16 GB olduğunu hatırlatalım.

 

 

 

 

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin