Günümüz teknolojisine baktığımızda her gün yeni bir fikrin yeni bir buluşun ortaya atıldığını görebiliyoruz. Değerli Tekno Town okurları için teknoloji ile değişen 50 farklı şeyi sizler için anlattık !

Geçmişe dönüp baktığınızda kullandığınız tek kullanımlık fotoğraf makinelerini  hatırlıyor musunuz ? Peki ya ilk çıkan cep telefonlarını.Bu sözlerden bahsederken kendinizi antik çağlarda hissedebilirsiniz. Günümüz teknolojisi o kadar hızlı gelişiyor ki bazıları için ayak uydurmak epey zor bazıları içinse bunu yapmak çocuk oyuncağı.

Tüm bunları yaşarken ve geçmişi hatırlarken gelecekte nelerle karşılaşabileceğinizi hiç düşündünüz mü ?Şimdiki teknolojisinin muhteşem meyveleri olan akıllı telefonlar ve tabletler ne kadar süre sonra eski diye adlandırılacaklar.Yeni gelen cihazların özellikleri nasıl olacak bunları düşünmek aklınızı epey karıştırabilir.

Kablosuz iletişim desteğine sahip etiketleriniz ile kaybolan eşyalarınızı bulabiliyor akıllı saatiniz ile hava durumuna bakabiliyor yolda yürürken birine adres sormaktansa telefonunuzdaki harita uygulamasından konumunuzu ve gideceğiniz yeri kolay bir şekilde bulabiliyorsunuz.Teknolojiyi tabletler ve akıllı telefonlar ile sınırlandırmakta bir o kadar yanlış olur.Son gelişmeler ile birlikte arabanızı bile tek tuş ile park edebiliyorsunuz.Yakın gelecekte bunun gibi birçok yenilikle buluşacağınızdan gayet emin olabilirsiniz.Şimdi gelin teknoloji ile hayatımızda nelerin değişiklik gösterdiğine bir bakalım…

modern

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin