Ünlü telefon üreticisinin Z3 ve Z3+ modellerinden sonraki karışıklığı henüz çözülemedi  ama yeni bir model sizleri bekliyor !

Japonya merkezli telefon üreticisi Sony’nin Xperia Z4 modelini tanıtması beklenirken sürpriz model olarak Z3+ modelini sunmasının ardından  bu kez de Xperia Z5 ile ilgili dedikoduları duymaya başladık.Konumuz Sony’nin Xperia model akıllı telefonları olunca “Sony’nin doğal altı aylık döngüsü” nü unutmamak gerektiğini hatırlatalım.

Yeni model hakkında internete sızdırılan bilgiler arasında telefonun 5,5″ boyutundaki ve 401 ppi renk yoğunluğu sunan bir ekrana sahip olacağı yer alıyor.404 ppi’lik yoğunluk aynı kalsa da Sony’nin Xperia serisinde kullandığı en büyük ekran 5,2″‘den sonra 5,5″ olacak.

Yeni amiral geminin diğer teknik özellikleri arasında Qualcom Snapdragon 810 işlemci, 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza ilgi çekiyor.Arka tarafta 20.7 MP ön tarafta ise 8 MP çözünürlük sunan lenslere sahip olacak olan Xperia Z5 hakkında ortaya atılan bir iddia ile de ön plana çıkıyor.Bu iddia ise yeni modelde seride ilk kez kullanılacak olan parmak izi sensörünün yer alacak olması.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin