Sony’nin yeni telefonu olan Xperia Z4’ün aşırı derecede ısınma sorununa çözüm aradığını belirtti.

Ülkemizde Sony’nin Xperia Z3+ adıyla bilinen telefonda kullanılan Qualcomm Snapdragon 810 işlemcisinden kaynaklanan ısınma sorunları, şirket tarafından da resmen kabul edilmiş görünüyor.

Bu işlemciyi kullanan tek firma Sony değil. Diğer firmaların telefonlarında kullandığı Snapdragon 810 işlemcilerinin tümünde benzer sorunlar yaşandığı biliniyor. Bazı firmaların çoğu  tasarımsal değişikler yaparak ısınma sorununu aşmaya çalışıyorlar. HTC gibi farklı firmalar yazılımsal güncellemeler ile işlemci saat hızını kısarak aşırı ısınmanın önüne geçmeye çalıştılar.

Sony’nin de Snapdragon 810 işlemcinin ısınma sorununa çözüm bulmaya çalıştığı bildiriliyor. Şirketin hala piyasada bulunan telefonları için yeni bir güncellemesi geleceği duyuruldu. Gelecek olan güncelleme büyük bir ihtimalle saat hızlarını kısıp yükü azaltarak ısınmanın önüne geçmeye çalışacak. Tabii bu da kullanıcıların istediği performansı tam anlamıyla göremeyecekleri anlamına gelebilir. İlerde çıkacak telefonlarda ise tasarımsal değişiklikler yapılmasının gündemde olduğu haber veriliyor.

 

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin