3DEXPERIENCity teknolojisinin yeni ürünü Singapur’un olacak !

Piyasadaki yazılım şirketleri arasında adı geçen 3DEXPERIENCE Şirketi Dassault Systèmes, Singapur’daki National Research Foundation (NRF) ve Başbakanlık Ofisi ile yağtığı anlaşma ile 3D modellemeye sahip Singapur’u üretecek.Gelişmiş üç boyutlama teknolojisi ile yapılacak olan sanal model gerçek zamanlı şehir verileri ile kullanıcılara sunulacak.

Çeşitli devlet kurumlarından alınacak olan geometrik yer modelleri sisteme entegre edilecek.Singapur’un karşılaştığı sorunları çözmeyi amaçlayan 3D teknolojisine sahip modelleme.Yapılacak olan modelleme altyapı, iç güvenlik veya kamu hizmetleri ile ilgili lojistik, yönetim ve operasyonları yapılandıran çözümler geliştirebilecek.

Dassault Systèmes Başkanı ve CEO’su Bernard Charlès, şunları söyledi: “Singapur önümüzdeki yıllar için dönüşümünü planlarken teknolojiden yararlanma konusunda dünyanın en gelişmiş şehri. Hükümetin Akıllı Ulus oluşturma yönündeki ileri görüşlü vizyonu bizim ürün, doğa ve yaşamı 3 boyutlu evrenlerde uyumlu hale getirme yönündeki misyonumuz ile uyuşuyor.  Şehirler insanlar tarafından üretilen en karmaşık ürünlerden biridir. En ileri teknolojiye sahip araçlar ve uygulamalar kullanarak bu şehirlerin gelecekte yaşayacaklarını daha verimli ve doğru bir şekilde tahmin ederek, ulusal kaynakların planlanması veya hizmetlerin sağlanması yönünde daha hazırlıklı olabilir ve daha sürdürülebilir bir yaşam kalitesine katkıda bulunabiliriz. Başka şehirlerin de Singapur’un bu heyecan verici girişimini takip etmesini umuyoruz.”

Yeni modelleme yaptığı işlevler sayesinde kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayacak.Virtual Singapore platformunun 2018 yılına kadar bitirilmesi bekleniyor.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin