Hızlı iş!

her halde bilgisayar çıktığından beri bilgisayarın vazgeçilmezlerinden bir cihaz olan harici bellek

şu sıralarda kullanıcılar için en üst düzeyde yapılmaya çalışıyor bundan 3-4 yıl önce biliyoruz ki harici belleklerimiz le dosya paylaşımı yaptığımızda çok uzun bir sürede yavaş yavaş işlerimizi halletmeye çalışıyor idik ve bu bizim zaman kaybımıza tembelliğe yöneltiyordu fakat şu sıralarda usb 3.0 teknolojisi ile bu durumdan kurtulduk ve bu sıralar usb 3.1 duyumları alındı ve hayat geçirilirdi daha usb 3.0 teknolojisi bu kadar yaygınlaşmamışken usb 3.1 in çıkması şimdiden kullanıcıları heyecanlandırdı.

USB 3.1 standardı Type-C adı verilen yeni bir bağlantı tipi ile geliyor. Bu bağlantı microUSB tasarımına oldukça benziyor ancak en önemli özelliği her iki yöne çevirerek kullanabilmeniz. Yani Lightning kablosuz gibi Type-C kablonuzun hangi yüzünün alta baktığı önemli olmayacak.(bu demek oluyor ki artık tek takışta taka bileceğiz).Tasarımın küçük olmasına rağmen oldukça fazla 10Gbps veri aktarım hızlarına imkan tanıyabiliyor.Ayrıca cihazdan cihaza 100W gibi devasa bir enerji akımı da sağlanabiliyor. usb 3.1 test amaçlı piyasaya sunulsada daha hiç bir masaüstü,laptop uyumlu soketi yok yani kısaca 2016 yılında çıkacak olan yeni laptoplar, masaüstü bilgisayarlarda kullanılacak.Muhtemelen adaptörler yardımıyla standardı kullanıyor olacağız. (ucuz bi masrafa uçak gibi dosya aktarımı işte bu haber sevilir)

tekno

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin