Büyük teknoloji devinin Galaxy serisi telefonlarında yaşadığı bu sorun görünüşe göre biraz daha devam edecek !

Küçük ekranlar ile çok da kolay olmasa da uygulamalar arası geçiş yapmak akıllı telefonların en büyük özelliklerinden bir tanesi.Android işletim sisteminin de destek verdiği çoklu görev yöneticisi sorunsuz çalışıyor ancak konu Samsung’un telefonları olunca ve SamMobile’a bakılınca işler biraz değişiyor.

Samsung’un telefonlarında kullandığı kamera RAM işlemci gibi birimlere kötü söz söylemek pek mümkün değil ancak firma işletim sisteminde bulunan çoklu görev yöneticisi hale stabil hale getirebilmiş değil.

Galaxy Note 4 ile başlayan sorun ekran kapalıyken 2 saniyelik açılma süresi ile kullanıcılarının canını sıkıyor.Bu da Note 4 kullanıcılarının uygulamalar arası geçiş yaparken bolca vakit kaybettikleri anlamına geliyor.

Android Lollipop ve Touch Wiz arayüzü ile gelen güncellemelerde de devam eden sorun kullanıcıların canını sıkmaya devam ediyor.Galaxy Note 5’in çıkmasına yakın günlerde Samsung’un bu sorunu çözmesi artık farz oldu.Firmanın daha önceki müşterilerini de unutmaması yayınlayacağı güncelleme paketleri ile onları da memnun etmesi gerekiyor.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin