Kullanıcılar tarafından sürekli şikayet edilen ve patlamalarıyla ünlü bataryaları ile eleştirilen Samsung, bataryalarını güvenli ellere devretmeye karar vermiş görünüyor. Samsung’un Kaliforniyalı şirket Seeo ile yaptığı 17 milyon dolarlık anlaşmaya göre, bundan sonra Samsung’un pillerini bu şirket üretecek.

1418218527_img20141210153420.jpg

Elektrikli ve hibrit otomobillere, enerji şebekelerine ve telekom altyapısı sağlayan kuruluşlara pil üretmesiyle bilinen Seeo firmasının yeniden doldurulabilir pilleri, kendine özgü yanmaz polimer elektrolit teknolojisi kullanıyor. Şirketin“DryLyte” adını verdiği teknolojinin, lityum iyon pillerdekine oranla daha uzun ömürlü ve daha güvenli olduğu belirtiliyor. Seeo firması, pillerinin boyut olarak geleneksel pillerden daha küçük olduğunu ve buna rağmen aynı performansı sergileyebilecek donanımda olduğunu belirtiyor.

Samsung’un lityum polimer pillerin üretimi için Seeo firmasıyla anlaşmaya varmış olsa da, hangi ürünlerinde ve ne zaman kullanıma sokacağına dair henüz bilgi bulunmuyor.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin