Konuyla alakalı olarak sessiz kaldığı düşünülen Samsung,Note 5’in  S Pen yuvasındaki problemi sessiz sedasız çözdü.

kullanıcılarının problemi haline gelen kalem sıkışması problemi çözülmüşe benziyor.

Alınan haberlere göre Galaxy Note 5’in S Pen yuvası için yapılan değişiklikler güzel haberler içeriyor. Kırılması eskisine göre çok daha zor olan kalem yuvası mekanizmasının yanında kalemi ters takmanında bir problem teşkil etmeyeceğini duymak yüzleri güldürdü. spen

Note 5 kullanıcılarının kalemi yuvasına ters taktığında kalemin yuva içinde sıkışması ve kalemin takılı olup olmadığını çözümleyen mekanizmanın zarar gördüğü  durumlar oldukça hatrı sayılır sayıda yaşanmıştı. Bunun üzerine Samsung Galaxy Note 5 kutularının üzerine bu konu ile alakalı uyarı metinleri eklemişti. Problem yaşayan kullanıcılara ise kullanım kılavuzunu okuma gibi enteresan bir fikir veren firma soruna daha kalıcı bir çözüm bulmuşa benziyor.

Kalıcı çözüm olarak telefonun kalem yuvasında yapılan değişiklik üretilen yeni Note 5 modellerine sessiz sedasız dahil edildi. Kalem yuvasından ağzı yanan Samsung’un bir sonraki Note modelinde daha temkinli davranacağı kesin.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin