Teknoloji devi Samsung laptoplarının kolayca bozulup çöpe gitmediğini işte böyle kanıtlıyor !

Laptop piyasasının Ultrabook adını verdiğimiz ince ve hafif aynı zamanda düşük güç tüketen modellerinin çoğu Samsung’a ait.Ancak cihazların ince ve hafif olması daha dayanıksız olacağı anlamına gelmiyor.Firmanın yayınladığı video da tüm bunları kanıtlıyor.

Samsung video da cihazlarına tekrar eden bükme eğme sıkıştırma gibi işlemleri uyguluyor.Test içerisinde özellikle menteşeli kapakların dayanıklılığını ölçen Samsung bu konuda makinelerden yardım alıyor.Yapılan klavye testleri ise tuşların ne kadar sağlam olduğunu gözler önüne seriyor.Sıcaklık ,nem ve termal profilin kalitesini de ölçen Samsung ürünlerinin ne kadar dayanıklı olduğunu satışa sunmadan tekrar tekrar test ediyor.

Telefonlara yapılan düşürme testlerinin yanında Laptoplar için akustik ses testleri yapılıp gereksiz ses kontrolü de yapılıyor.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin