Samsung’un yeni amiral gemisi olacak olan Galaxy S7’ni teknik özellikleri bir hız testi sitesi tarafından açıkça internete sızdırıldı !

MWC 2016 yaklaştığımız şu günlerde Samsung’un yeni amiral gemi modeli olacak olan Galaxy S7 modeli hakkında gelen sızıntılarda yoğunlaşıyor.Bu defa karşımızda Galaxy S7 modeline ait olduğu iddia edilen teknik özellikler bulunuyor.

EN ünlü hız testi servislerinden biri olan AnTuTu’ya göre Galaxy S7, SM-G930F model numarası ile teknik özelliklerini sergileyen Samsung S7, 5.1 inç 1440×2560 piksel çözünürlüklü sunan bir  ekran, 4GB RAM, 64GB dahili depolama alanı ve Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi ile lanse edilecek.AnTuTu bu sızıntı da yeni amiral geminin kamerası ve işlemcisi hakkında yeni bilgiler sunuyor.Yeni bilgilere göre Samsung’un yeni modelinde Exynos 8890 adı ile Samsung’un geliştirmiş olduğu yonga seti kullanılıyor.Samsung S7 modelinin Qualcomm’un yeni işlemcisi olan Snapdragon 820’yle sunulacağı uzun süredir konuşuluyordu ancak görülen o ki en azından Kuzey Amerika’daki kullanıcılara sunulacak olan işlemci Qualcomm’a ait değil.

Bir önceki sızıntı da Galaxy S7 modelinin arka kamerası 16 Megapiksel olarak sızdırılmıştı ancak gelen son bilgilere göre bu değer 12 Megapiksele gerilemiş durumda.Ancak her şeyin megapiksel olmadığını kamera kalitesinin farklı materyallere göre değişebildiğini biliyoruz.

AnTuTu’ya göre yeni model hala test aşamasında bu nedenle donanım özellikleri telefonun piyasaya çıkışından önce değişebilir.

 

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin