Ana Sayfa Teknoloji Yazılım RedStone’dan Yeni İzler !

RedStone’dan Yeni İzler !

1273
0
PAYLAŞ
RedStone’dan Yeni İzler !
5 (100%) 1 [oy]

2016’da çıkacak Windows 10 güncellemesi olan RedStone’dan yeni izler keşfedildi !

Yazılım devi Microsoft Windows 10 işletim sistemi için iki büyük güncelleme paketini geçtiğimiz haftalarda yayınlamıştı.Bir dizi yeniliği beraberinde getiren bu iki güncelleme paketinden sonra  2016 yılında kullanıcılara sunulacak olan RedStone güncellemesi ile ilgili çalışmalar başlamış durumda.

Windows 10 geliştirici programı üyeleri Windows 10 RedStone ile ilgili bilgileri Ayarlar menüsünde görmeye başladılar.Kasım ayında gelen RTM güncellemesi ile birlikte kullanıcılar regedit yani kayıt defteri üzerinde rs1_release parametresini gördüler.Bu yeni parametre Windows 10’un yenilikçi sürümü olacak olan RedStone’ un sanılanın aksine çok yakında kullanıcılar ile buluşabileceğinin bir habercisi.

Windows 10 için yeni yayınlanan güncelleme paketi ile kullanıcılar (KB3118754) Insider’ları “rs1_release” başlağı altına toplantılar.Sistem üzerinde küçük yapılandırmalar yapan bu güncelleme paketi Insider kullanıcılarına bazı ipuçları veriyor. Insider programına dahil olan kullanıcılar altta bulunan kayıt defteri anahtarına göz atabilirler.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsSelfHost\Applicability

201511201407205172

RedStone’un kullanıcılara önümüzdeki yıl 2 paket şeklinde sunulması bekleniyor.İddialara göre ise ilk paket önümüzdeki yaz sunulacak.