Ana Sayfa Teknoloji Donanım Qualcomm, Snapdragon 810’un sıcaklık değerlerini yayınladı!

Qualcomm, Snapdragon 810’un sıcaklık değerlerini yayınladı!

520
0
PAYLAŞ
Qualcomm, Snapdragon 810’un sıcaklık değerlerini yayınladı!
5 (100%) 1 [oy]

Qualcomm Snapdragon 810, sıcaklık testlerini başarıyla geçti.

Samsung’un Galaxy S6’ modelinde çok ısınması sebebiyle kullanmaktan vazgeçtiği Qualcamm’a ait yeni yonga seti Snapdragon 810 hakkındaki iddiaların doğru olmadığı duyuruldu.

Güney Koreli üretici Samsung’un kensi üretimi olan Exynos işlencilerini öne çıkarmak için Snapdragon 810 yonga setinin çok ısındığını dile getirmişti. Bunun ardından Qualcomm tarafından yapılan açıklamada ise iddiaların doğru olmadığı söylenmişti. Akılda kalan soru işaretlerini silmek adına Qualcomm, snapdragon’a ait bazı sıcaklı testlerini yayınladı.

Qualcomm’un yayınladığı sıcaklık testinde biri Snapdragon 801’li biride 810’lu olmak üzere iki cihaz ve ünlü yarış oyunu Asphalt 8 seçilmiş. Aynı sürelerle oynanan oyunda Snapdragon 801’li cihaz 20 dakikalık sürede en yüksek sıcaklık değerine ulaşırken, Snapdragon 810’li cihazın aynı süre içerisinde daha az ısındığı görünüyor. Öte yandan bir başka testte işlemcilerin 4K video kaydı sırasındaki ısı değerleri için yapılmış. 4K video kaydı testinde de Snapdragon 810’un Snapdragon 801’e oranla çok daha az ısındığı ortaya çıkıyor.

Oyun sırasındaki sıcaklık değerleri ise şu şekilde;

1

4K video kaydı sırasındaki işlemci sıcaklık değeri

2