Microsoft ve Intel’in ortak çalışmaları sayesinde Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlardaki bu küçük sorun zor da olsa çözüldü !

Geçtiğimiz günlerde Intel yetkisi tarafından yapılan açıklamada bazı Windows 10 işletim sistemini yüklü olduğu bilgisarlarda bulunan ve pil süresini %10’a kadar etkileyen bu küçük hata bildirilmişti.Şimdi yapılan açıklama ile bu sorun üzerinde Microsoft ile ortak bir çalışma sürdürdüklerini bildiren Yetkili kısa süre içerisinde sorunu çözdüklerini belirtti.

Yapılan yeni açıklamaya göre onarılan küçük hatadan sonra pil kullanımı Windows 8 ile aynı olacak olan Windows 10 yayınlanmasına çok az kala olsa bile hala geliştirildiğini gösteriyor.Donanım ve yazılım uyuşmazlıklarını üreticiler sayesinde tespit eden Microsoft bu davranışı ile kaliteli bir işletim sistemini kullanıcıların beğenisine sunacaklarının garantisini de vermiş oluyor.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin