Microsoft,Windows 10 güncellemesi sunmadığı bu kullanıcılarını başlat menüsü ile sevindirecek !

Windows RT işletim sistemi kullanan kullanıcılar bilgisayarlarını Windows 10 işletim sistemlerine yükseltemeyecekler ancak bu onların Windows 10 ‘un yeniliklerinden yararlanamayacakları anlamına gelmiyor.

WinBeta tarafından yapılan habere göre Windows RT işletim sistemi sahiplerine önümüzdeki ay sunulacak bir güncelleme ile başlat menüsünün farklı bir versiyonu entegre edilecek.Başlat menüsüne ek olarak gelişmiş bir kilit ekranını da kullanıcılar ile buluşturacak olan güncelleme kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor.

Yapılan habere göre Windows RT işletim sistemine gelecek olan güncelleme başlat menüsünü Windows 10’daki gibi yapmayacak yeni başlat menüsü Windows 10 Insider sürümünde gördüğümüz DirectUI  modeline dayalı olarak tasarlanacak.

Windows RT 8.1 işletim sistemi Microsoft’ın ince ve hafif bilgisayarlar için tasarladığı daha az güç tüketen bir işletim sistemiydi.Yalnızca yerleşik uygulamalar ve mağazadan indirilen uygulamaları açabilen işletim sistemi kullanıcılar tarafından ilgi görmedi ve unutuldu.

Microsoft da yapacağı bu güncelleme ile Windows RT kullanıcılarını unutmamış olacak…

 

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin