Samsung’un kullanıcılar tarafından merakla beklenen modelinde o özelliği göremeyebiliriz !

Yaklaşık olarak 3 ay önce ülkemizde de satışına başlanan Galaxy S6 ve S6 Edge‘in Micro SD kart sayesinde genişletilebilir depolama alanı sunması bazı kullanıcıların bu telefonu tercih etmelerinde en büyük etken.

Samsung’un yemi model telefonu olacak olan  Note 5’de microSD kart slotunu görmememizin en büyük sebebi UFS 2.0 depolama sistemi.Normal akıllı telefonların dahili depolama sistemi olan eMMC 5.0 bellekten tam 2 kat daha hızlı olan UFS 2.0 yğksek okuma ve yazma hızına sahip. microSD kartların UFS 2.0’ın sunduğu hızlara ulaşamaması kullanım oranını da giderek düşürecek gibi gözüküyor.

microSD kartı,medya dosyalarını uygulamaları oyunları ve daha birçok şeyi içerisinde barındırıyor.UFS 2.0 depolama teknolojisi ile microSD kartların birlikte kullanılması sistemde zayıf zincir halkasının oluşmasına ve yavaşlık problemlerine sebebiyet verecektir.Samsung bu sorunu aşmak microSD kartlar ve UFS 2.0  teknolojisini birarada kullanmak için hala çalışmalarını sürdürüyor.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin