Full HD, QHD, 4K tüm bunlar yerine gelecek olan teknoloji Samsung tarafından hazırlanıyor !

Kore merkezli teknoloji devi Samsung bugüne kadar olmayan 11K Çözünürlüğe sahip ilk mobil cihazı üretme çabasında.Güney Kore ile ortak bir çalışmanın sonucu olacak olan yeni nesil mobil ekranlar için  5 yıl içersinde 26,5 milyon dolarlık yatırım yapılacak. “EnDK” adı verilen projeye irili ufaklı 13 firma daha dahil olacak.

11 K çözünürlüğüne sahip yeni nesil ekran 11.264 x 6.336 çözünürlüğe ve inç başına 2.250 ppi gibi yüksek çözünürlük oranları sunacak.İlk deneme prototipinin 2018 Pyeongchang Kış Olimpiyatlarında lanse edilmesi beklenen mobil ekranın ise 5.75 inç boyutunda olması bekleniyor.

Piyasada bulunan en kaliteli mobil ekranın 500 ppi yoğunluğunda 2K 2.560 x 1.440 çözünürlüğe sahip olduğu düşünülürse yakın gelecekte yüksek kalitede bir ekran ile kaşılaşacağız.Samsung ise yeni geliştireceği ekranlarda farklı optik illüzyonları kullanarak gözlüksüz 3D efektini verebileceklerini düşünüyor.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin