Minecraft Edu’yu satın alan Microsoft oyunu yenileyip tekrar piyasaya sürecek.

Minecraft’ın okullarda kullandırılmak üzere tasarlamış olduğu MinecraftEdu versiyonu, Microsoft tarafından satın alındı. Microsoft oyunu düzenleyip yeniledikten sonra Minecraft Education Edition ismiyle piyasaya sürecek. Yeni versiyonun piyasaya kavuşması yaz aylarını bulacak.

TeacherGaming tarafından hazırlanan MinecraftEdu, öğrencilerin önlerindeki oyunları yönetmesi açısından öğretmenlere birçok araç sunmakta. Oyun, matematik ve yabancı dilinde dahil olduğu birçok dersin verilmesi esnasında kullanılabiliyor. Microsoft’un piyasaya süreceği Minecraft Education Edition sürümü ise mevcut olan tüm özellikleri korurken, bunun yanında yeni geliştirilmiş birçok işlevi kullanıcılarının hizmeti sunacak. Yeni işlevler hakkında herhangi bir bilgi alınamasa da güzel özelliklerin ortaya çıkacağı kesin. Yeni sürüm çıkarılana kadar eski sürümün kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini belirten Microsoft, Yeni sürümün piyasaya sunulduktan sonra bir yıl süreyle ücretsiz olarak kullanılabileceğini dile getirmesi de bir başka güzel haber.

MinecraftEdu şu an için 45 ülkede 10.000’den fazla okulda kullanılmakta. Hedef kitlesi ise anaokulu öğrencilerinden üniversite öğrencierine kadar geniş bir yelpazeye sahip.

 

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin