iPhone’dan tam 3 yıl önce planladığımız Xphone’u yapmalıydık !

Microsoft’un üst düzey görevlilerinden biri ve aynı zamanda Xbox bölümünün eski başkanı zamanında oyun işlevi de gören Xphone’u yapmadıkları için pişman olduklarını dile getirdi.

Xbox ve Xbox 360 modelleri dönem,nde görevinin başında olan  Robbie Bach’ın Xphone için söyledikleri büyük önem taşıyor.Polygon’un yakın zamanda yaptığı bir röportaja göre Robbie Bach’un Xbox platformunu genişletmek için hep bir fikrinin olduğunu bunun için el konsollarının kullanılması gerektiğini söylemiş.Xboy adını alacak olan yeni el konsolunun ise yönetim tarafından hoş karşılanmadığı için üretilmediğini belirten Bach bu durumdan çok pişmanlık duyduklarını belirtti.

Ekip o günlerde iPhone’dan sonra gelecek olan dokunmatik telefon teknolojisini kestirebilseydi Microsoft’un pazardaki yeri bugün tamamen farklı bir konumda olabilirdi.Bunun yanında yapmaları gereken cihazın Xbox değil Xphone olduğunu da söyledi.O dönemlerde bu pek de kolay değildi diyen Bach yine de durumdan pişmanlık duyduklarını belirtti.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin