Uzun zamandan beri Apple ile rekabet halinde olan ve son zamanlarda gücünü Nokia ile birleştiren Microsoft yeni bir teknoloji hamlesi yapmaya hazırlanıyor.

Aslında HoloLens bir nevi sanal gerçeklik gözlüğünü andırsa da onlardan çok farklı, çünkü diğer sanal gerçeklik gözlüklerinin aksine HoloLens tüm görüş alanınızı 3D görüntülerle doldurmaktan ziyade öğeleri gerçek nesnelerin üzerine ekleyerek çalışıyor. Yani size gerçeğinde gerçeğini sunuyor desek yeridir. Ancak Microsoft’un bu konularda biraz daha yardıma ihtiyacı var gibi .

Hemen hemen her kesimden farklı sektördeki geliştirme ekiplerinin fikirlerine ihtiyacı var. HoloLens için yeni kullanım alanı bulacak bu yeni beyinlere ayrılan bütçe ise tamı tamına 500.000 $ ancak Microsoft sadece bununlada sınırlı kalmayıp geliştiricilerine maddi yardımın yanında HoloLensin ücretsiz donanım ve yazılım kitlerinide vereceğini duyurdu.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin