Teknoloji devi Apple 2014 yılı Ekim ayında 5K Çözünütlüğüne sahip yeni nesil iMAC’lerini tanıtmıştı.Oyun severlerin dikkatini çeken 5K çözünürlük aslında çizim için üretiliyor zaten 5K çözünürlükte akıcı bir görüntü sağlayan birkaç ekran kartı bulunuyor onlarında fiyatları gerçekten yükselgk seviyelerde.

Apple firmasının en büyük tedarikçilerinden biri olan LG firması  geçtiğimiz günlerde yeni çıkacak olan iMAC’lerde 8K çözünürlüğüne sahip ekranların üretileceğini duyurdu.Güney Kore merkezli teknoloji devi CES 2015 fuarında 98″ boyutundaki 8K televizyonunuda kullanıcılarına lanse etmişti.

Yeni çıkacak olan iMAC’te kullanılacak 8K ekranın  7680×7320 çözünürlük sunması bekleniyor.Windows 10 işletim sisteminin de 10K görüntü desteğini göz önünde tutarsak yakın zamanda bu ekranlar piyasada yerini alacak.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin