Ünlü bilgisayar üreticisi Windows Phone’un önündeki en büyük engelin kendisi olduğunu düşünüyor !

Lenovo’nun Windows Phone için Microsoft il anlaşmasının ardından yaklaşık 17 ay geçti ancak Lenocvo henüz Windows Phone işletim sistemi ile çalışan bir cihaz sunmuş değil.Geçtiğimiz yıl Lenovo tarafından satın alınan Motorola’nın yeni cihaz üretmesine pek sıcak bakılmıyor ancak bu yeni bir Motorola cihaz ile kaşılaşmayacağımız anlamına gelmiyor.

Lenovo’nun  yardımcı başkanı ve aynı zamanda  Kuzey Avrupa genel yöneticisi olan David McQuarrie‘nin açıklamalarına göre kurumsal kimliğe sahip müşteriler Windows 10 işletim sistemine büyük ilgi duyuyorlar ancak konu Motorola ve Windows olduğunda durumun pek iç açıcığı olmadığı söylendi.

McQuarrie’nin Windows Phone sorusuna cevabı, firmanın hangi platformları sunmayı planladığını halen tartıştığı yönünde oldu: “Tabletler, bilgisayarlar ve sunucular için devasa bir Microsoft ortağıyız ve ekosistemi incelemeye devam ediyoruz. Eğer mantıklı bulursak, bir Windows Phone üretebiliriz.

Diğer bir bakış açısı ile Lenovo’nun sahibi olduğu Motorolo yakın zamanda Windows Phone işletim sistemine sahip telefonlar üretebilir ancak şimdilik sadece bekleme kalınması öngörülmüş durumda.

Bunun yanında Microsoft Office paket program yazılımına değinen McQuarrie artık basit bir Android cep telefonunda bile Office belgelerinin açılabildiğini ve bunun Windows 10’un popülerliğini,gerekliliğini yitirdiğini düşündüğünü belirtti.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin