Hergün internet üzerinde karşılaştığımız kedi videoları meğer sağlığımıza iyi geliyormuş !

Bilim insanları uzun süredir cevabı bulunamayan bir sotuyu en sorunda çözdüler !”Kedi videoları, aslında birer duygusal düzenleyici mi?

Indiana Üniversitesi’nde görev yapan  yardımcı doçent Jessica Gall Myrick, bu araştırmayı yapacak kadar kararlıydı.6500 kişi ile yapılan testler sonucunda kedi videolarının insanların ruh haline değişiklik yaptığı anlaşıldı.”Bazı kişiler, internette kedi videosu izlemenin akademik bir araştırma için yeterince ciddi olmadığını düşünebilirler ancak, günümüzde internetin en popüler kullanımlarından birinin bu olduğu bir gerçek. Eğer internetin kişiler ve toplum üzerindeki etkisini gerçekten öğrenmek istiyorsak, biz araştırmacılar, internet kedilerini artık görmezden gelemeyiz.

İşten kaçmak için izlenen kedi videoları insandaki suçluluk duygusunu en aza indiriyor.Gün içinde yaşanılan sorunları kötü durumların atılmasına yarayan kedi videoları insanlar için güzel bir motive kaynağı.

Ancak 6500 kişi, ile yapılan testin yaklaşık %88 lik kısmını kadınlar oluşturuyordu yani kedi videoların erkekler üzerindeki etkileri tam olarak çözülmüş değil…

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin