Teknoloji devi Qualcomm kablosuz şarj teknolojisinin en büyük sorununu çözdüklerini açıkladı !

Yeni geliştirilen teknolojiler sayesinde metal kasalı cep telefonları da kablosuz şarj ünitelerine sahip olabilecekler. Şirket yaptığı açıklama ile WiPower şarj teknolojisinin plastik kasalar haricinde metal kaplamalı telefon tablet ve diğer mobil cihazlarda da kullanılabileceğini bildirdi.

Akıllı mobil cihaz kullanıcılarına da büyük oranda kolaylıklar sağlayan kablosuz şarj teknolojisi bu sebeple birçok telefon üreticisi tarafından da tercih ediliyor bu son gelişme ile birlikte bu eşsiz teknoloji artık metal kasalı cihazlarda da kullanılabilecek.

Qualcomm Kablosuz Şarj Genel Müdürü Steve Pazol, yaptığı açıklamada metal kasalı cihazlara yönelik kablosuz şarj çalışmasının sektörü ilerleteceği düşüncesinde olduklarını belirtti.Günümüz telefon üreticilerinin daha keskin ve kaliteli tasarımlar için metal kullandıklarını söyleyen Pazol bu davranışın kablosuz şarj teknolojisini öldürdüğünü ancak yaptıkları çalışmalar sonucunda büyük başarıya ulaştıklarını sözlerine ekledi.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin