Kablosuz şarjda bir standart olan Qi, yakın gelecekte önemli bir problemi ortadan kaldıracağa benziyor.

Yeni nesil akıllı telefonlarda kendine yer edinen ve popülerliğini her geçen gün biraz daha artıran Kablosuz şarj konusunda belirli standartların gelişimine hız veriliyor. Kablosuz şarj standartlarından biri olan ve adından bahsettiren Qi standardı yapılan çalışmalara bakıldığında yakın gelecekte kullanıcılara  çok daha hızlı kablosuz şarj imkanı tanıyacak.

 

 

Wireless Power Consortium‘un geçtiğimiz yıl konuşulmaya başlanan 15W hızlı kablosuz şarj desteği verilen sözler doğrultusunda  yakın zamanda kullanıma sunulacağa benziyor. Tabi ki verilen sözler konusunda temkinli davranıyorlar ve performans konusuna şimdilik değinmiyorlar.

Kablosuz şarjın cep telefonlarının tükettiği enerjiyi karşılama konusunda çok büyük bir adım olacağı kesin fakat sanıyoruz üzerinde daha çok yok katedilmesi gereken bir konu

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin