Ana Sayfa Uygulamalar İOS iTunes Radio Artık Ücretli!

iTunes Radio Artık Ücretli!

692
0
iTunes Radio Artık Ücretli!
5 (100%) 1 [oy]

Apple bugüne kadar ücretsiz olarak sunmuş olduğu iTunes Radio hizmetini bundan sonra ücretli olarak kullanıcılarına sunacak.

Apple, bugüne kadar reklam destekli olarak sunduğu müzik oynatma hizmeti iTunes Radio’da çok önemli ve büyük çapta yapısal değişiklikler gerçekleştirmek için kolları sıvamış durumda. iTunes Radio kullanıcılarının tamamına gönderilmiş olan e-postalardan anlaşılana göre bugüne kadar olanın aksine artık bu hizmet ücretsiz ve reklam destekli olmayacak. Apple’dan yapılan açıklamaya göre Ocak 2016’dan sonra iTunes Radio’ya erişimin gerçekleşebilmesi için belli bir ücrete tabi olan Apple Music üyeliğine sahip olmamız gerekecek. iTunes Radio kullanıcılarının ücretsiz olarak kullanabileceği tek seçenek ise Beats 1.

Buzzfeed’e Apple tarafından yapılan resmi açıklamada kullanıcıların Apple Music Üyeliği ile Apple müzik uzmanları elinden çıkan tüm radyo istasyonlarına sınırsız şarkı atlama seçeneği eşliğinde ve hiçbir reklam gösterimine maruz kalmadan erişim sağlayabilecekleri belirtildi. Bu arada üç aylık herhangi bir ücrete tabi olmaya deneme süremizin olduğunu hatırlatmakta fayda var.

iTunes Radio, eskiden kalma alışkanlıklarına devam edecek ve seçmiş olduğunuz müzik türüne göre size otomatik olarak benzer müzikler sunacak.