Yeni alınan bir patente göre yeni nesil iPhone yakınlarınızı bulmanızı  çok kolaylaştıracak !

Apple’ın gerçek zamanlı olarak konum verilerini göndermeye yarayan ve kapalı ortamlardaki yerinizi bulmayı sağlayan teknolojiye ait patentler ortaya çıktı.Apple Insider’ın bulduğu patentlerde ilki Find My Friends aplikasyonuna yeni özellikler ekliyor.

Konum bilgisi özelleştirme” adına sahip diğer patent ise iPhone kullanıcılarının aile üyelerinin hareketlerine göre uyarı isteğinde bulunmalarına yarıyor.Bu isteğin kabul edilmesi durumunda aile üyeleri belirli koordinatların dışına çıktığında Sms ile size ulaşıyor.

Belirlenen koordinatlardaki alan içerisine giriş yapıldığında da çalışan uygulama sms e-posta ve benzeri bildirim sistemleri ile çalışabiliyor.

Kapalı mekanda uzaktan tetiklenen konum tarama” adına sahip diğer patent belirlenen kişinin kapalı ortamlardaki konumu izlemeye olanak tanıyor.Her iki patent de sistemin çalışması için alıcı ve antenlerin kullanılmasının gerekli olduğunu söylüyor.

Patentler yaptıkları şeyler ile korkutucu gözükse de aile üyelerinizin nerede olduğunu bilmek işleri kolaylaştırabilir.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin